اخبار,اخبارسیاست خارجی,سیا


 اخبار سیاست خارجی - تاریک ترین روز برای ایران از زبان رییس سابق سیا

وولسی در ادامه با هشدار به دولت اوباما درباره خوش بینی به برنامه هسته ای ایران مدعی شد :" در بین شیعیان واژه ای است به نام "تقیه" و معنای آن این است که شما در مواردی که ایجاب می کند و مصلحت است به کافران دروغ بگویید. این مساله در فقه شیعه مجاز نیست بلکه حتی توصیه می شود.

رییس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در سخنانی گفت تنها راه مهار ایران و روسیه پایین آوردن قیمت نفت به زیر 60 دلار است.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت "بلیز" جیمز وولسی رییس اسبق سازمان سیا روز گذشته در سخنانی در جمع  مسیحیان صهیونیست حامی اسراییل در واشنگتن گفت: اگر ما می خواهیم با ایران مقابله کنیم تنها از یک طریق می توانیم و آن  پایین آوردن قیمت نفت به زیر 60 دلار است . این می تواند بدترین روز برای حاکمان ایران و تاریک ترین روزی باشد که آقای پوتین تا کنون دیده است.

این مقام سابق آمریکایی گفت: روسیه به جهان هیچ چیز نمی دهد و تولیدی ندارد ، آخرین باری که شما در یک فروشگاه کالایی دیده اید که روی آن "لیبل" تولید روسیه خورده باشد، چه زمانی بوده است؟ روسیه تنها نفت و گاز دارد. قیمت گاز کمی پیچیده است اما روی پایین آوردن قیمت نفت می شود برنامه ریزی کرد.

وولسی افزود: نفت و گاز تنها منبع در آمد آنها (ایران و روسیه) است و اگر درآمد نفتی آنها را به طور ناگهانی به نصف کاهش دهیم آنها روزهای بدی خواهند داشت.

وولسی که هم اکنون ریاست "بنیاد دافع از دموکراسی" در واشنگتن را بر عهده دارد، در تشریح راه های خلاص شدن جهان از وابستگی به نفت و گاز گفت:" ما باید مردم دنیا را از شر وابستگی به نفت و گاز خلاص کنیم.

وولسی گفت بدین منظور باید جهان غرب روی توسعه سوخت های مایع مختلف به جای بنزین و گازوئیل کار کند و این اختیار و انتخاب را در اختیار رانندگان غربی قرار دهد که در کنار پمپ های بنزین ، پمپ های دیگری از سوخت های مایع جدید باشد تا آنها بتوانند آزادانه انتخاب کنند.

وولسی در ادامه با هشدار به دولت اوباما درباره خوش بینی به برنامه هسته ای ایران مدعی شد :" در بین شیعیان واژه ای است به نام "تقیه" و معنای آن این است که شما در مواردی که ایجاب می کند و مصلحت است به کافران دروغ  بگویید. این مساله در فقه شیعه نه تنها مجاز بلکه حتی توصیه می شود.

رییس سازمان سیا در دولت بیل کلینتون در ادامه با بهانه قرار دادن این موضوع و ارتباط دادن آن به موضوع هسته ای ایران گفت :" به همین خاطر است که  در مورد مسایل مرتبط با ایران باید با دیده شک و تردید بنگریم.

رییس سابق سیا با اشاره به اینکه برای حل و فصل نهایی برنامه هسته ای باید مساله غنی سازی در ایران پاک شود ، گفت : ما در مواجهه با یک جنبش بسیار قوی با پشتوانه منابع مالی ناشی از نفت ایران هستیم. حزب الله و حماس و بسیاری دیگر از موسسات سایه وابسته به ایران در سویی و از سوی دیگر ما امضای روی کاغذ و کنفرانس های خبری مقامات ایرانی و انواع و اقسام تحلیل ها و ستایش های رسانه ای درباره ضرورت حل و فصل مساله هسته ای ایران از راه های دیپلماتیک را می بینیم و این همان "تقیه ای" است که من به آن اشاره کردم.
اخبار سیاست خارجی - عصر ایرانرپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.