تاريخ : | | نویسنده : farssalamat

اخبار,اخباراجتماعی,سازمان حج وزیارت

 

 اخبار اجتماعی - پروازهای حج عمره امسال به پایان رسید

پرونده پروازهای حج عمره سال 92-93 بسته شد و فرودگاه مهرآباد رتبه اول را در اعزام و پذیرش زائران از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، منوچهر سپاسی - سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور - با اشاره به آمار پروازهای حج عمره گفت: عملیات حج عمره از26 آذر 92 از طریق 20 فرودگاه کشور آغاز شد، گفت: این پروازها با مجموع 4995 پرواز (رفت و برگشت) انجام شد.

وی افزود: طی این مدت بالغ بر یک میلیون و 558 هزار و 600 زائر توسط سه شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، ماهان و سعودی اعزام و پذیرش شده‌اند.

سپاسی تصریح کرد: از مجموع این زائران، 50 درصد توسط شرکت هواپیمایی سعودی، 25 درصد توسط ماهان و 25 درصد دیگر هم توسط ایران‌ایر به کشور عربستان منتقل شدند.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: 20 فرودگاه در اعزام و پذیرش زائران حج عمره نقش داشتند که شامل فرودگاه‌های مهرآباد، اصفهان، رشت، ساری، گرگان، مشهد، ارومیه، تبریز، اردبیل، کرمانشاه، اهواز، بندرعباس، بوشهر، کرمان، یزد، زنجان، بیرجند، زاهدان و همدان می‌شود.

وی یادآور شد: فرودگاه همدان امسال برای اولین بار اقدام به اعزام و پذیرش زائر کرده است.

وی در ادامه به میزان بار جابجا شده طی این مدت اشاره کرد و گفت: در مجموع 44 هزار و 100 تن بار توسط زائران جابجا شد که متوسط بار هر زائر 28 کیلوگرم بوده است.

وی اظهار داشت: فرودگاه مهرآباد در بین 20 فرودگاه، با انجام یک هزار و 695 پرواز و اعزام و پذیرش 593 هزار زائر، رتبه اول و همچنین فرودگاه مشهد با اعزام و پذیرش 210 هزار زائر و اصفهان 163 هزار و 500 نفر به ترتیب رتبه های دوم و سوم را کسب کرده‌اند.

سپاسی ادامه داد: فرودگاه مهرآباد علاوه بر اعزام و پذیرش زائران مربوط به استان تهران، زائران پنج استان دیگر چون قم، سمنان، البرز، قزوین و لرستان را هم بر عهده داشته است.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: کمترین زائران از طریق فرودگاه بوشهر جابجا شده که تعداد آنها 6 هزار و 314 زائر با 24 پرواز بوده است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌های هواپیمایی ماهان و ایران‌ایر تنها به فرودگاه جده و شرکت هواپیمایی سعودی به فرودگاه مدینه زائران را جابجا کرده‌اند.

به گفته وی به‌طور متوسط روزانه 14 پرواز و 4500 زائر توسط این سه شرکت با هواپیماهای ایرباس و بوئینگ 747 به کشور عربستان منتقل شدند.

 اخبار اجتماعی - ایسنارپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.