اخبار,اخبار سیاست خارجی ,پهپادهای ایرانی در عراق

 

اخبار سیاست خارجی - نگرانی آمریکا از پهپادهای ایرانی در عراق

بررسی توانایی و موارد استفاده احتمالی از پهپادهای ایرانی در عراق همراه با نگرانی‌های کارشناسان آمریکایی، طرح احتمال موافقت ایران با نخست وزیری گزینه‌ای جدید در عراق، توصیه به مقامات آمریکایی برای وارد شدن به یک معامله بزرگ با ایران بر سر آینده خاورمیانه و برنامه سفر رئیس جمهور به قرقیزستان در اوایل شهریور مهم‌ترین مطالب رسانه‌های بین‌المللی درباره ایران است.

به گزارش «تابناک»، در سکوت نسبی خبری در مورد مذاکرات هسته‌ای در وین مهم‌ترین اخبار رسانه‌های بین‌المللی درباره ایران بیشتر به موضوع عراق ارتباط دارند.

رادیو عمومی ملی آمریکا در گفت و گویی با آنتونی کوردزمن کارشناس آمریکایی متخصص در مسائل نظامی ایران و از نویسندگان کتاب "نیروهای مسلح ایران و توانایی جنگی آنها" به موضوع نقش پهپادهای ایران در درگیری‌های داخلی عراق پرداخته است.

این کارشناس آمریکایی با اشاره به پیشرفت پیوسته توانایی ایران در این حوزه، توانایی‌های فنی ایران را هنوز عقب‌تر از آمریکا دانسته است و اشاره کرده است که پهپادهای ایرانی مسلح هنوز در عراق مورد استفاده قرار نگرفته‌اند و بیشتر از پهپادهایی برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده شده است.

وی فاصله نزدیک‌تر ایران به عراق و نیز حضور نیروهای میدانی ایران در عراق که باعث جمع‌آوری اطلاعات بهتر می‌شود را از مزایای ایران در رقابت با آمریکا در آسمان عراق دانسته است و مدعی شده‌ که مقامات آمریکایی از این نگران هستند که این توانایی‌های ایران به عنوان ابزاری در رقابت استراتژیک با آمریکا برای کسب نفوذ بیشتر در عراق و حمایت بهتر از دولت مرکزی این کشور مورد استفاده قرار گیرد.

در کنار انتقادات رسانه‌های آمریکایی از رفتار دولت آمریکا در عراق که آن را مبتنی بر آرزوهای دولت و دور از واقعیات دانسته‌اند، توصیه به مقامات آمریکایی برای وارد شدن به یک معامله بزرگ با ایران بر سر آینده خاورمیانه قابل توجه است.

برخی کارشناسان به دولت هشدار داده‌اند که این تصور که تشکیل دولت یکپارچه در بغداد مشکلات داخلی این کشور را حل نمی‌کند و حتی با فرض تشکیل چنین دولتی، پیروزی بر گروه‌های تروریستی آسان نخواهد بود.

در همین حال نجم‌الدین مشکاتی از مشاوران وزارت خارجه آمریکا در مطلبی در واشنگتن پست هشدار داده است که همان گونه که حوادث اخیر عراق و خاورمیانه نشان داده است، منافع ملی آمریکا در این منطقه تنها از طریق دیپلماسی دوجانبه و رو در رو قابل پیشبرد است و هدف مشترک آمریکا و ایران باید تضمین امنیت ایران و متحدان آمریکا در منطقه در برابر شفافیت در برنامه هسته‌ای ایران باشد.

اخبار سیاست خارجی - تابناک

 رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.